Nën Qiellin e Saharasë

(1 shqyrtim nga klient)

L1,200.00

… “Vdekja është gjithmonë aty, por fakti që nuk e di se kur do të vijë tek ti duket sikur e bën jetën të pafundme. Është pikërisht kjo ajo që ne urrejmë më shumë. Për shkak se nuk e dimë, e mendojmë jetën si një burim të pashtershëm…”

SKU: 500 Kategori: , Etiketa: , ,

Cilësuar si një ndër 100 veprat më të mira nga revista “Time” nga viti 1923 deri 2005, si edhe si një ndër 100 veprat më të mira të shekullit nga “The Modern Library”,

Michael Lord - New York Times

“Nën Qiellin e Saharasë” është një roman ngërthyes i dëshpërimit ekzistencial, shkruar me një mjeshtëri magjepsëse nga shkrimtari dhe kompozitori Paul Bowles.

Joanne Smith - Huffington Post

Minnie Loyd - The Guardian

Përshkrim

Është historia e tre udhëtarëve amerikanë, të cilët enden nëpër qytetet dhe shkretëtirat e Afrikës së Veriut, duke e bërë kështu veprën si të pamëshirshme, ashtu edhe të trishtë. Romani skalit fort limitet e arsyes dhe inteligjencës njerëzore – ndoshta edhe limitet e jetës njerëzore – teksa ata prekin zbrazëtirën e padepërtueshme dhe mizorinë e ftohtë të shkretëtirës.

Informacion shtesë

Peshë 0.5 kg
Përmasa 56 × 23 × 27 cm
Type

Paperback, Hardcover, Audiobook, Audio CD, Kindle

1 shqyrtim për Nën Qiellin e Saharasë

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nën Qiellin e Saharasë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

f
Tirane, 1001 Albania +355 6---- info@botimetpamfleti.net

    Transporti Falas
    per porosi mbi 2 libra